Sākumlapa // Praktiska info // Dzīvesvietas meklēšana

Dzīvesvietas meklēšana

Dzīvokļa atrašana nav viegls uzdevums, taču nav arī neiespējams, bet meklētājam ir jāgatavojas būt pacietīgam un jāsaprot, ka tādu kā viņš ir daudz.

Lai atrastu dzīvokli Parīzē un noslēgtu īres līgumu, ir jābūt pastāvīgam darbam Parīzē vai kādiem citiem regulāriem apliecināmiem ienākumiem (piemēram, stipendijai), jo neviens neizīrēs dzīvokli bez garantijām.

Ja nav darbavietas, tad dzīvošanai iespējams izmantot airbnb.fr (https://www.airbnb.fr/) pakalpojumu, meklējot dzīvokli vai istabu uz laiku, kamēr tiek atrasts pastāvīgs darbs un ir iespēja atrast īres dzīvokli. Bet jārēķinās, ka airbnb.fr pakalpojums ir krietni dārgāks kā dzīvokļa īre. Jums noteikti būs nepieciešami naudas līdzekļi, ko izmantot, lai sākotnēji iekārtotos Parīzē. Iespējams īrēt dzīvokli kopā ar vēl kādu, šeit noderēs saites http://www.appartager.com/, http://www.colocation.fr/. Asociācija „Le Pari Solidaire” piedāvā istabas jauniešiem apmaiņā pret palīdzību vecākiem cilvēkiem un / vai minimālu īres maksu (http://www.leparisolidaire.fr/).

Ja darbs ir atrasts attālināti, tad ir lielāka iespēja ātrāk atrast dzīvokli Parīzē. Esot Latvijā, dzīvokli Parīzē atrast ir neiespējami.

Parīzē pavisam ir 20 rajoni, kas ir izkārtojušies pēc to „smalkuma pakāpes” (http://lv.wikipedia.org/wiki/Att%C4%93ls:Paris-map-arr.svg).

Protams, ka galvenais faktors, izvēloties piemērotu dzīvesvietu būs attālums no svarīgākajiem punktiem (piemēram, darbavieta, skola un tml.) un finanšu iespējām. Ikmēneša īres maksas ir ļoti dažādas, jo tās ir atkarīgas no rajona, kurā dzīvoklis atrodas. Piemēram, 30 m2 dzīvokļa cenas Parīzē variē no 700 līdz 2000 eiro mēnesī.

Galvenie dokumenti, kas tiek prasīti, lai izīrētu dzīvokli Parīzē:
• Beztermiņa darba līgums (franču valodā – CDI (Contrat Duree Indetermine);
• Pēdējo trīs mēnešu algas izraksti no darba devēja Francijā;
• Pases kopija;
• Pēdējo trīs mēnešu īres maksājumu apliecinoši dokumenti;
• Ieņēmumu deklarācija par iepriekšējo gadu.
• Īres izdevumi nedrīkst pārsniegt trešo daļu no ienākumiem (pēc nodokļu nomaksas). Pretējā gadījumā ir nepieciešama persona, kas var garantēt Jūsu spēju maksāt, iesniedzot visus iepriekš minētos dokumentus.

Ieteikumi un komentāri:
• Pārliecināties vai īres maksā ir iekļauti komunālie maksājumi (iespējams, ka tie jāmaksā papildus vai daļa no tiem ir jāmaksā papildus īres maksai);
• Mēbelēts vai nav mēbelēts dzīvoklis. Ja tiek īrēts mēbelēts dzīvoklis, tad līgums paredzēs iespēju Jūs izlikt no dzīvokļa mēneša laikā (labāk īrēt ne mēbelētu dzīvokli un iekārtot to pašam.);
• Sabiedriskā transporta situācija (vai blakus ir metro, autobuss);
• Tā kā dzīvokļi ir mazi, ļoti svarīgs ir tā plānojums (vislabāk, ja ir iespējama nodalīta virtuve);
• Lielākoties veļas mašīnas īres dzīvokļos nav, tādēļ ērti, ja netālu atrodas veļas mazgātava;
• Izvairīties no dzīvokļa pirmajos stāvos;
• Ja esat klusuma mīļotājs, pievērtējiet dzīvokļa tuvējo apkārtni, vai tajā neatrodas bāri, diskotēkas, skolas u.tml.
• Parasti uz vienu īres dzīvokli pretendē 20-30 cilvēki, kas nozīmē, ka konkurence ir vērā ņemama un jārēķinās, ka būs nepieciešams laiks, lai dotos uz dzīvokļu apskatēm iesniegtu nepieciešamos dokumentus, kurus izskatīs dzīvokļa īpašnieks vai firmas pārstāvis;
• Dodoties apskatīt nolūkoto dzīvokli, ņemiet līdzi jau sagatavotu dosjē – iepriekš uzskaitīto dokumentu paketi, ko gadījumā, ja dzīvoklis jums patīk, uzreiz varat nodot aģentam vai īpašniekam. Tā kā konkurence mēdz būt liela, dzīvokļi bieži tiek izīrēti jau tā apskates dienā.
• Ir iespēja meklēt dzīvokli pa tiešo pie tā īpašnieka vai ar aģentūras starpniecību. Ja tas tiek darīts ar aģentūras starpniecību, jārēķinās, ka būs jāmaksā viena mēneša īres maksa kā komisijas nauda.
(ieteicamās saites: http://www.pap.fr/; http://www.seloger.com/).
• Mēģiniet rast iespēju kontaktēties ar jau esošiem latviešiem Parīzē, lai šo procesu būtu vieglāk paveikt, jo uzdevums nav no vieglajiem.

Lai veicas!

Sagatavoja Zane Kurme

1 komentārs rakstam " Dzīvesvietas meklēšana "

 1. Liva says:

  Tikko, tikko tam visam gâju cauri. :)
  Pirmais komentârs, punkts “Ja tiek īrēts mēbelēts dzīvoklis, tad līgums paredzēs iespēju Jūs izlikt no dzīvokļa mēneša laikā” nav pareizs. Skatît: http://vosdroits.service-public.fr/particuliers/F21001.xhtml

  Kad kontaktêjat îpashniekus, jo vairâk par sevi pastâstîsit un ieinteresêsit îpashniekus, jo lielâka iespêja, ka jums piedâvâs dzîvoklja apskati.

  Vêl ieteikums mêgjinât tikt apskatît dzîvokli pirmajam, protams, ar visu dosjé padusé.

  Es pati meklêju bez agjentûras starpniecîbas un lielâkoties izmantoju pap.fr un leboncoin.fr

  Kad biju studente/praktikante parasti îrêju istabu caur http://fr.chambrealouer.com/ Tur bija jâmaksâ aptuveni 19 € par pâris mêneshu abonementu, bet es visas 4 reizes, kad meklêju, atradu to, kas bija nepiecieshams.

  Veiksmi!

Pievienojiet komentāru

Copyright © 2011 Latviešu Apvienība Francijā. All rights reserved.