Sākumlapa // Kultūra, Ziņas // Parīzes latviešu kora koncerts

Parīzes latviešu kora koncerts

Pagājušā gada nogalē Parīzes latviešu koris uzstājās kopā ar André Navarra konservatorijas džeza grupu Tasty Pudding Jazz Band. Koncerts notika Chapelle de Conflans baznīcā, Charenton-le-Pont pilsētā 30. novembrī.

Pirmajā koncerta daļā uzstājās konservatorijas bērnu stīgu orķestris, kas izpildīja vairākus skaņdarbus, kā piemēram, John Playford “The glory of the West” un Filippo Azzaiolo “Gia cantai allegramente”.

Koncerta programmas otrā daļa tika veltīta latviešu dziesmām, kuras izpildīja Parīzes latviešu koris sadarbībā ar konservatorijas džeza ansambli. Koncerta repertuārs bija gana plašs un deva iespēju franču klausītājiem iepazīt gan latviešu tradicionālo mūziku mūsdienīgā skanējumā, gan mūsdienu skaņdarbus. Koris kopā ar džeza ansambli izpildīja tautasdziesmas “Sit, Jānīti, vara bungas” un “Sidrabiņa lietiņš lija”, Mārtiņa Brauna “Saule, Pērkons, Daugava”, kā arī latviešu iecienīto tautasdziesmu “Pūt, vējiņi”. Džeza ansamblis atskaņoja dziesmām jaunus un oriģinālus pavadījumus, kuru autors ir Valters Lindbergs.

Koris dziedāja arī pāris dziesmas bez džeza grupas pavadījuma — tautasdziesmas “Ģērbies, saule, sudrabota”, “Upe nesa ozoliņu” un Ulda Stabulnieka dziesmu “Tik un tā”. Kora un ansambļa uzstāšanos skatītāji novērtēja ar lielām ovācijām un aplausiem.

Kora un džeza ansambļa sadarbība radās, pateicoties Valtera Lindberga iniciatīvai, kā arī ansambļa diriģenta Ludovic Montet lielajam darbam.

Parīzes latviešu koris atsāk mēģinājumus  2914. gada 14.janvārī plkst. 19. LR vēstniecības telpās un aicina pievienoties dziedātgribošos.

Atslēgvārdi: ,

Pievienojiet komentāru

Copyright © 2011 Latviešu Apvienība Francijā. All rights reserved.