Sākumlapa // Sabiedrība, Ziņas // ELA prezidija sēde Rīgā

ELA prezidija sēde Rīgā

Pēc Eiropas Latviešu Apvienības (ELA) biedru organizāciju sapulces un 60 gadu jubilejas svinībām Parīzē 10. un 11. septembrī apvienības prezidijs tika sasaukts kopā Rīgā no 8. lidz 10. decembrim. Prezidija sēdi atklāja jaunievēlētais ELAs priekšsēdētajs Aldis Austers, kurš pārstāv arī Latviešu biedrību Belģijā. Sēdē piedalījās pārstāvji no Vācijas (Dace Lutere Timmele), Lielbritānijas (Māris Pūlis), Zviedrijas (Andrejs Ritums), Īrijas (Kārlis Briedis) un no Francijas (Juris Bergs, jaunievēlēts ELA valdē).

Sanāksmes ietvaros bija paredzētas tikšanās ar valdības un Saeimas amatpersonām, vairāku Latvijas valsts iestāžu darbiniekiem, kā arī uzņēmēju pārstāvjiem: ar Izglītības ministru Robertu Ķīli, Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisijas vadītāju Ilmāru Latkovski, Saeimas priekšsēdētāju Solvitu Āboltiņu, Ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, Kultūras ministri Žaneti Jaunzemi-Grendi), Rīgas Tehniskās Universitātes rektoru Leonīdu Ribicki, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras priekšsēdētāju Jāni Endziņu, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Innu Šteinbuku un ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsedētāju Andri Jaunsleini.

Trīs galvenie temati, kas tika apspriesti sarunu gaitā:

  • latviskās izglītības iespējas un nacionālās identitātes saglabāšana ārvalstīs dzivojošiem latviešiem;
  • grozījumi Pilsonības likumā jautājums par dubultpilsonību, iespēja saglabāt Latvijas pilsonību bērniem, kas dzimuši ārpus Latvijas;
  • vispārējā repatriācijas veicināšana un atvieglošana;

Notika diskusijas par sadarbības iespējām starp latviešiem ārzemēs un vietējām organizācījām un iestādēm, piemēram, Rīgas Tehnisko Universitāti, Tirdzniecības un Rūpniecības kameru, kā arī Latvijas pašvaldībām. Ir paredzēta turpmāka informācijas apmaiņa un tikšanās, lai šīs iespējas izpētītu tuvāk.

ELAs Valdes sēdē tika pārskatīts ELA darbības plāns 2012. gadam, ELAs budžeta reforma, kā arī sadarbība ar PBLA un citām Eiropas organizācijām.

Atslēgvārdi:

Pievienojiet komentāru

Copyright © 2011 Latviešu Apvienība Francijā. All rights reserved.